Druskininkai Jazz 2014

 

  Arvydas Jofė jazz Quartet (Lietuva)


 


 

   Arnas Mikalkėnas – klavišiniai / keyboards

   Tomas Razmus – saksofonai / saxaphones

   Nerijus Ardzevičius – bosinė gitara / bass guitar

   Arvydas Joffė – mušamieji ir perkusija / drums percussion

 

 Arvydo Joffės džiazo kvarteto kredo – groti įvairių stilių autentišką muziką ir sujungus kūrybinį grupės narių potencialą, atrasti savitą, išskirtinį skambesį. Pagrindinė kvarteto misija – komunikuoti su klausytojais, tiesti muzikos tiltus į žmonių širdis.


 Arvydo Joffės džiazo kvartetas – profesionalus kolektyvas. Kvarteto meninių priemonių gama plati – vyrauja polistilistinis mastymas, profesionalumo sąlygotas lankstumas, savitas ir individualus priėjimas prie džiazo klasikos, šiuolaikinės akademinės muzikos. Kvartetas meistriškai derina akustines atlikimo priemones su elektroninėmis, kiekvienas kvarteto narys kuria muziką, gali pasirodyti kaip solistas.


 

 Būgnininkas Arvydas Joffė – nuo 1976 m. groja įvairiuose ansambliuose ir orkestruose. Muzikantas apibūdinamas kaip charizmatiška asmenybė, neeilinis talentas, žmogus, kuriam lemta būti būgnų virtuozu. Trisdešimt metų Lietuvos scenoje grojantis muzikantas įrodė, kad stilių ribos jam neegzistuoja.
 

 Shinkarenko Jazz 4N feat. Maria McTurk (Danija, Lietuva) 

   Maria McTurk – vokalas / vocal

   Jan Maksimovič – saksofonai / saxopfones

   Tomas Dičiūnas – klavišiniai, gitara / keyboard, guitar

   Leonid Šinkarenko – bosinė gitara / bass guitar

   Arvydas Jofė – mušamieji / drums

 

  Naujas ir puikiai skambantis kolektyvas “Shinkarenko Jazz 4N” subūrė geriausius džiazo muzikantus kad nudžiugintų „Druskininkų Jazz Maratonas 2014“ klausytojus. Net ir išrankiausias džiazo mylėtojas negalės atsispirti šio kolektyvo grojimui, o jiems talkins nuostabi atlikėja iš Danijos Maria McTurk.

 Leonidas Šinkarenko – vienas ryškiausių Lietuvos džiazo muzikų, akustinio ir elektrinio boso virtuozas, meistriškai valdantis ir kontrabosą, savitas kompozitorius, B.Dvariono muzikos mokyklos dėstytojas. Pastaraisiais metais Leonidas Šinkarenka su įvairiais kolektyvais pristatė savo autorinius projektus visuose svarbiausiuose Lietuvos džiazo festivaliuose. Per savo muzikinę karjerą su daugeliu muzikantų įrašė apie 60 albumų.


 Vokalistė iš Danijos Maria McTurk - talentinga, charizmatiškas danų džiazo atlikėja ir kūrėja. Jau 20 metų Maria koncertuoja pasaulyje atlikdama įvairaus stiliaus muziką. Pastaruosius 2 metus Maria visiškai atsidavė džiazu ir įrašinėjo bei dainavo koncertuose Kopenhagoje. Maria dainuodama dalinasi artumu ir šiltu skambesiu, o klausytojui norisi ją išgirsti dar ir dar.

 
 

 

  Hernan Romero & Kęstutis Vaiginis Trio (JAV, Lietuva)   Hernan Romero – gitara / guitar

   Kęstutis Vaiginis – saksofonai / saxophones

   Carmen Estevez Calero – perkusija / percussion

 


  Grammy laimėtojas, argentinietis Hernan Romero, jau ne kartą lankėsi Lietuvoje ir papirko publiką ne tik virtuoziška grojimo technika ir karštomis pietietiškomis natomis, bet ir niekada nuo veido nedingstančia šypsena ir draugiškumu. Nuo flamenko iki džiazo ir ritmenbliuzo – tokia plati muzikos paletė atsiskleidžia Hernano įrašuose ir projektuose su kitais atlikėjais, tarp jų ir su populiariąja Alicia Keys.


 Vienas įdomiausių mūsų šalies džiazo saksofonininkų ir kompozitorių – Kęstutis Vaiginis. Olandijoje ir JAV studijavęs muzikantas jau ne vienus metus publiką žavi ir originalia kūryba, ir ambicingais tarptautiniais projektais – tarp jo partnerių buvo Barbara Dennerlein, Danielis Messina, Davidas Berkmanas, Alex Sipiaginas,  Edas Howardas ir daugelis kitų.


 Prie vyrų dueto šįkart prisidės tiek gimtojoje šalyje, tiek Niujorko muzikos pasaulyje puikiai žinoma perkusininkė iš Ispanijos Carmen Estevez Calero. Nuo elektroninės muzikos iki flamenko – kone kiekviename žanre puikiai besijaučianti Carmen jau dvejus metus muzikuoja su Hernanu Romero ir ne kartą yra koncertavusi su Kęstučiu Vaiginiu.

 
 

  “Big Al & The Jokers(Latvija, Lietuva)


 

  

   Romāns Vendiņš – grupės vadovas, klavišiniai, vokalas / leader of the band , keyboard, vocal

   Algirdas Šuminskas – pagrindinis vokalas / headliner – lead vocal

   Zintis Žvarts – tenorinis ir baritoninis saksofonai / tenor and baritone saxophone

   Uldis Ziediņš – trombonas, vokalas / trombone, vocal

   Eduards Raubiško – tenorinis saksofonas, klarnetas / tenor saxophone and clarinete

   Sandris Skeranskis – trimitas, fliugelhornas / trumpet, flugelhorn

   Raitis Aukšmuksts – mušamieji / drums

   Juris Skrajāns – gitara / guitar

   Pēteris Liepiņš – kontrabosas / double bass

 

 

 “Big Al & The Jokers” – ryškus fenomenas Šiaurės Europos muzikos rinkoje. Pastaruosius 10 metų grupė pasinėrusi tik į rock and roll stilių. Grupės nariai - gerai žinomi Latvijos ir Lietuvos muzikantai, kurie kaskart stebina savo gerbėjus ir vis sužiba stilingais ir įdomiais projektais.

 Aukštas muzikantų profesionalumas atsiskleidžia įvairiuose muzikiniuose projektuose ir leidžia grupei būti nepriklausomai ir įdomiai.

 Šiandien grupė puikiai pasirodo bet kokioje aplinkoje. Vienas iš sėkmingiausių grupės projektų – bendradarbiavimas su Lietuvos atlikėju Algirdu Šuminsku – Big Al. „Druskininkai Jazz Maratonas 2014“ koncertų klausytojai išgirs ne tik geriausią grupės repertuarą, bet ir pamatys šio nepaprasto bendradarbiavimo vaisius. www.Nidajazz.lt