Druskininkai Jazz 2015

Gegužės 22 diena (penktadienis) 20.00 val.

Restoranas „Druskininkų kolonada“  (Kudirkos g. 22)

 

 „ShinkarenkoJazz4N“(Lietuva)

 


 Janas Maksimovičius – saksofonai,
 Vytautas Labutis –saksofonai, klavišiniai,
 Leonidas Šinkarenka – bosinė gitara,

 Arvydas Joffė – mušamieji.


 „Grįžtu prie savo kaip džiazo kūrėjo ištakų, prie jaunystės idealų, ir truputį gailiuosi, kad  to nepadariau anksčiau“, – sako Leonidas Šinkarenko, subūręs džiazo grupę  „Shinkarenko Jazz 4N“ ir pradedantis koncertinę veiklą su legendiniais džiazo kūrėjais,  kurie patys labiau sutinka būti vadinami „senais džiazo vilkais“.


 Kolektyvas džiazo gerbėjus nudžiugins daugiau nei po dešimtmečio tylos, – tiek laiko  grupės nariai negrojo kartu. Kvarteto pagrindą sudaro buvusio „Lithuania Jazz Trio“ nariai  – saksofonininkas bei klavišininkas Vytautas Labutis, būgnininkas Arvydas Joffė ir  bosininkas Leonidas Šinkarenko. Trio sėkmingai koncertavo Lietuvoje, Suomijoje,  Italijoje, Švedijoje, Prancūzijoje, Japonijoje ir kitose šalyse. Už nuopelnus Lietuvos  kultūrai kolektyvas buvo apdovanuotas Lietuvos tapatybės prizu.


 Šiuo metu prie trio prisidėjo ir jaunesnės kartos džiazo kūrėjas saksofonininkas Janas  Maksimovičius. Kaip teigia L. Šinkarenko, pastarasis organiškai įsiliejo į kolektyvą, nes  yra artimas mąstysena, gebėjimu greitai komponuoti ir generuoti idėjas plėtojant  kompoziciją. Šia sudėtimi grupė koncertavo Šveicarijoje ir Švedijoje.


 „Kiekvienas mūsų kolektyvo narys yra ryškus kūrėjas ir individualybė, todėl  koncertuose skambės mūsų visų kūriniai, kas klausytojams turėtų būti ypač  įdomu – kaip mes sužaisime?“, – sako L. Šinkarenko.

 „Blues Makers“ and Mild Blue (Lietuva)


 Milda Martinkėnaitė (Mild Blue) – vokalas

 Virgilijus Jutas – gitara, vokalas, lūpinė armonikėlė

 Gediminas Alekna – bosinė gitara

 Andrej Polevikov – klavišiniai

 Robertas Vilčinskas – mušamieji

 

 Grupė  „Blues Makers“ ir jos lyderis Virgilijus Jutas nuo 1990 m. tvirtai ir nepailstamai  neša muzikinę bliuzo ir roko vėliavą. Grupės sudėtis nesikeičia jau daug metų, todėl jos  muzikavimas yra vientisas ir profesionalus. Nežabota energija, subtilus bliuzo pojūtis,  betarpiškas kontaktas su auditorija lemia tai, kad kolektyvas yra ne tik įdomus, bet ir  nenuspėjamas.

 

Milda Martinkėnaitė (scenos pseudonimas Mild Blue) gimė 1992-ųjų vasarą, krentant žvaigždėms. Čia prasidėjo magija – muzika susirado merginą, kai jai buvo 13 metų. Visada judanti pirmyn, Mild Blue yra dainavusi begalėje scenų tiek Lietuvoje, tiek ir užsienyje, ir vis dar stebina aplinkinius – kukli mergina scenoje virsta vulkanu, kurį suvaldo tik muzika.

 

Šiais metais „Blues makers“ kartu su Mild Blue paruošė specialią bliuzo misijai Lietuvoje skirtą programą, kurią bus galima išgirsti įvairiose koncertų scenose.  

Gegužės 23 diena (šeštadienis) 20.00 val.

Druskininkų Pramogų aikštė

 

 „Know What I Mean?“ (Vokietija)


Christian Hammer - gitara

Martin Scholz – klavišiniai, vargonai

Daniel Sanleandro – mušamieji

 

1998 m. pavasarį gitaristas Christian Hammer ir pianistas Martin Scholz susitiko pirmą kartą. Koncerte kaip tyčia nebuvo fortepijono, tad M. Scholz teko rinktis vargonus – instrumentą, kuriuo iki tol jis retai grojo.

 

Koncertas buvo sėkmingas, ir muzikantai nusprendė tęsti bendrus pasirodymus. Taip gimė naujos grupės širdis.

 

Grupė „Know What I Mean?“ („Ar žinote, ką galvoju?"), pavadinta pagal garsaus JAV alto saksofonininko Cannonballo Adderley‘aus albumą, išleistą XX a. septintojo dešimtmečio pradžioje, greitai išaugo iki kvarteto. Prie jo prisijungia ir nuolatinis kviestinis vokalistas.


Druskininkuose jausmingas funky–groovy–džiazo kompozicijas pristatysiantis kolektyvas pasirodys trio sudėtimi: gitara gros C. Hammer, elektroniniais vargonais – M. Scholz, mušamaisiais – ispanų būgnininkas Daniel Sanleandro.

 

 

Kauno bigbendas (Lietuva)Vadovas – Arvydas Butas


Koncertinės įstaigos „Kauno santaka“ Kauno bigbendas, 1991 m. įkurtas pianisto Romualdo Grabšto, yra ilgiausiai gyvuojantis šalies džiazo orkestras, meistriškai atliekantis orkestrinio džiazo klasiką ir šiuolaikinio džiazo kompozicijas. Iki 2009 m. Kauno bigbendui vadovavo R. Grabštas, o nuo 2010 metų – Arvydas Butas.


Kauno bigbendas yra dalyvavęs visuose Lietuvos džiazo festivaliuose, kolektyvas pateikia klausytojams naujas, originalias programas, taip pat bendradarbiauja su geriausiais Lietuvos džiazo instrumentalistais ir vokalistais – Petru Vyšniausku, Vytautu Labučiu, Sauliumi Šiaučiuliu, Eugenijumi Kanevičiumi, Arina, Neda Malūnavičiūte ir kitais. Per pastaruosius trejus metus kolektyvas koncertavo drauge su visame pasaulyje žymiais džiazo atlikėjais – Lasse Lindgren (Suomija), Igor Butman (Rusija), Bob Mintzer (JAV).


Festivalyje „Druskininkai jazz maratonas 2015“ kartu su Kauno bigbendu koncertuos Aušra Paliušė (vokalas), Rimantas Brazaitis (tenoro saksofonas), Valerijus Ramoška (trimitas), Tadas Grajauskas (elektrinė gitara). Greta tradicinių džiazo ritmų orkestras festivalio klausytojams pateiks ir staigmeną –pirmą kartą atliks spalvingą ir nenuspėjamą orkestrinę siuitą, kurioje M. K. Čiurlionio kūrybos fragmentai persipins su improvizacija bei džiazo orkestro skambesiu.